Resultater fra NM Junior-UM 2017
Medaljeoversikt UM:


Øvelse Gull Sølv Bronse
Øvelse 1. 4*50m lag medley, damer - UMLambertseter SK J1 jr.Varodd SK J1 jr.Bærumsv J1 jr.
Lambertseter SKVarodd SKBærumsvømmerne
Tid: 1.57,80Tid: 2.00,14Tid: 2.00,22
Øvelse 2. 800m fri, herrer - Direkte finaleJon JøntvedtTobias Moen OlsenJulius Rosmo
Bryne SKVestkantsvømmerneLambertseter SK
Tid: 8.12,32Tid: 8.18,54Tid: 8.28,46
Øvelse 3. 400m fri, damerMalene RypestølEline VikVår Granhaug Rotevatn
Varodd SKSandnes SLKUllensakersv
Tid: 4.17,25Tid: 4.22,74Tid: 4.27,86
Øvelse 4. 50m bryst, herrerNicholas LiaNikolai SørebøTorstein Beitveit
BærumsvømmerneBS/ÅstveitLambertseter SK
Tid: 28,55Tid: 29,05Tid: 29,50
Øvelse 5. 50m rygg, damerMalene RypestølSynne Hovden EidheimKaroline Volden
Varodd SKBergens SLKTrondhjems SLK
Tid: 28,60Tid: 29,55Tid: 29,87
Øvelse 6. 200m individuell medley, herrerHåvard VindvikOle Marius Rist JensenAdam Fedorcsak
Bodø SKSK Team Sør/KSAOI Svømming
Tid: 2.06,45Tid: 2.06,61Tid: 2.07,54
Øvelse 7. 100m butterfly, damerMalene RypestølMarthe Cecilie WillumsenAleksandra Liverød
Varodd SKMadla SKSandefjord SK
Tid: 1.01,88Tid: 1.03,34Tid: 1.03,37
Øvelse 8. 200m rygg, herrerAndré GregussenDennis AateigenBrage Straume
OI SvømmingSK Team Sør/KSAVestkantsvømmerne
Tid: 1.59,30Tid: 2.02,76Tid: 2.08,98
Øvelse 9. 200m bryst, damerEva KummenSynne Kristine LauritzenMathilde Sofie Hammer
Lambertseter SKHaldens SKKongstensvømmerne
Tid: 2.28,88Tid: 2.38,08Tid: 2.39,08
Øvelse 10. 50m butterfly, herrerNicholas LiaBrian BenzingAslan Bentley
BærumsvømmerneOI SvømmingVestkantsvømmerne
Tid: 24,92Tid: 25,43Tid: 25,56
Øvelse 11. 4*200m fri, damer - UMSandnes SLK J1 jr.Madla SK J1 jr.OI Svømming J1 jr.
Sandnes SLKMadla SKOI Svømming
Tid: 8.32,69Tid: 8.40,27Tid: 8.42,94
Øvelse 12. 4*100m fri, herrer - UMOI Svømming G1 jr.SK Team Sør G1 jr.Asker SK G1 jr.
OI SvømmingSK Team SørAsker SK
Tid: 3.33,72Tid: 3.34,30Tid: 3.36,53
Øvelse 13. 4*50m lag medley, herrer - UMOI Svømming G1 jr.SK Team Sør G1 jr.Lambertseter SK G1 jr.
OI SvømmingSK Team SørLambertseter SK
Tid: 1.46,44Tid: 1.47,78Tid: 1.48,27
Øvelse 14. 800m fri, damer - Direkte finaleMartine HallbergSilje LarsenHanne Næss
Sandnes SLKKarmøy SKVestkantsvømmerne
Tid: 8.55,16Tid: 9.08,02Tid: 9.16,44
Øvelse 15. 400m fri, herrerDennis AateigenChrister MelbergTobias Moen Olsen
SK Team Sør/KSAHaldens SKVestkantsvømmerne
Tid: 3.57,08Tid: 3.58,09Tid: 4.00,93
Øvelse 16. 50m bryst, damerEva KummenVilde SkaugRebekka Wangberg
Lambertseter SKBærumsvømmerneTrondhjems SLK
Tid: 32,28Tid: 32,44Tid: 33,46
Øvelse 17. 50m rygg, herrerAslan BentleyAndré GregussenSimon Moe
VestkantsvømmerneOI SvømmingVestbyen Trondheim
Tid: 26,01Tid: 26,14Tid: 26,72
Øvelse 18. 200m individuell medley, damerMalene RypestølEline VikSynne Hovden Eidheim
Varodd SKSandnes SLKBergens SLK
Tid: 2.15,36Tid: 2.20,91Tid: 2.21,57
Øvelse 19. 100m butterfly, herrerAndré GregussenNicholas LiaHåvard Vindvik
OI SvømmingBærumsvømmerneBodø SK
Tid: 55,47Tid: 55,70Tid: 56,44
Øvelse 20. 200m rygg, damerAstrid Julie HalvorsenAnne Sofie KletteIngrid Elise Borgstrøm
Skjetten SvømmingMadla SKRandaberg IL
Tid: 2.14,65Tid: 2.20,87Tid: 2.22,26
Øvelse 21. 200m bryst, herrerNikolai SørebøSebastian ThorsenOle Marius Rist Jensen
BS/ÅstveitStavanger SCSK Team Sør/KSA
Tid: 2.15,01Tid: 2.21,29Tid: 2.23,00
Øvelse 22. 50m butterfly, damerMalene RypestølIngrid LeifsenMarthe Cecilie Willumsen
Varodd SKHaugesund SKMadla SK
Tid: 27,60Tid: 28,57Tid: 28,60
Øvelse 23. 4*200m fri, herrer - UMSK Team Sør G1 jr.Vestkantsv. G1 jr.Asker SK G1 jr.
SK Team SørVestkantsvømmerneAsker SK
Tid: 7.47,77Tid: 7.49,66Tid: 7.59,30
Øvelse 24. 4*100m fri, damer - UMVarodd SK J1 jr.OI Svømming J1 jr.Madla SK J1 jr.
Varodd SKOI SvømmingMadla SK
Tid: 3.57,82Tid: 3.58,10Tid: 3.58,27
Øvelse 25. 400m individuell medley, damer - Direkte finaleAstrid Julie HalvorsenEline VikLive Tjemsland
Skjetten SvømmingSandnes SLKSandnes SLK
Tid: 4.51,96Tid: 4.54,80Tid: 5.05,50
Øvelse 26. 4*50m fri, herrer - UMOI Svømming G1 jr.SK Team Sør G1 jr.Lambertseter SK G1 jr.
OI SvømmingSK Team SørLambertseter SK
Tid: 1.37,07Tid: 1.37,52Tid: 1.39,06
Øvelse 27. 200m fri, damerMalene RypestølEline VikTimea Aspegren
Varodd SKSandnes SLKUllensakersv
Tid: 2.02,40Tid: 2.06,44Tid: 2.07,40
Øvelse 28. 200m butterfly, herrerAndré GregussenChrister MelbergAdam Fedorcsak
OI SvømmingHaldens SKOI Svømming
Tid: 2.03,43Tid: 2.05,17Tid: 2.05,79
Øvelse 29. 100m rygg, damerMalene RypestølSynne Hovden EidheimKaroline Volden
Varodd SKBergens SLKTrondhjems SLK
Tid: 1.02,02Tid: 1.04,06Tid: 1.04,73
Øvelse 30. 100m fri, herrerNicholas LiaAslan BentleyChrister Melberg
BærumsvømmerneVestkantsvømmerneHaldens SK
Tid: 50,85Tid: 51,86Tid: 52,67
Øvelse 31. 50m fri, damerSynne Hovden EidheimIngrid LeifsenVictoria Bergeli
Bergens SLKHaugesund SKGlitre SK/DSK
Tid: 26,22Tid: 26,31Tid: 26,60
Øvelse 32. 100m bryst, herrerNikolai SørebøNicholas LiaTorstein Beitveit
BS/ÅstveitBærumsvømmerneLambertseter SK
Tid: 1.02,08Tid: 1.04,26Tid: 1.05,60
Øvelse 33. 100m individuell medley, damerMalene RypestølVilde SkaugEva Kummen
Varodd SKBærumsvømmerneLambertseter SK
Tid: 1.02,67Tid: 1.05,88Tid: 1.06,07
Øvelse 34. 1500m fri, herrer - Direkte finaleJon JøntvedtDennis AateigenTobias Moen Olsen
Bryne SKSK Team Sør/KSAVestkantsvømmerne
Tid: 15.35,33Tid: 15.40,24Tid: 15.43,37
Øvelse 35. 4*100m lag medley, damer - UMLambertseter SK J1 jr.Sandnes SLK J1 jr.Skjetten Svømming J1 jr.
Lambertseter SKSandnes SLKSkjetten Svømming
Tid: 4.20,18Tid: 4.24,31Tid: 4.26,65
Øvelse 36. 400m individuell medley, herrer - Direkte finaleDennis AateigenJon JøntvedtBrage Straume
SK Team Sør/KSABryne SKVestkantsvømmerne
Tid: 4.26,26Tid: 4.35,34Tid: 4.35,93
Øvelse 37. 4*50m fri, damer - UMMadla SK J1 jr.Varodd SK J1 jr.Lambertseter SK J1 jr.
Madla SKVarodd SKLambertseter SK
Tid: 1.48,78Tid: 1.49,14Tid: 1.49,67
Øvelse 38. 200m fri, herrerDennis AateigenChrister MelbergJulius Rosmo
SK Team Sør/KSAHaldens SKLambertseter SK
Tid: 1.52,67Tid: 1.52,77Tid: 1.55,58
Øvelse 39. 200m butterfly, damerEline VikMarthe Cecilie WillumsenEva Sofie Larsen Stangeland
Sandnes SLKMadla SKSandnes SLK
Tid: 2.20,93Tid: 2.20,99Tid: 2.22,27
Øvelse 40. 100m rygg, herrerAndré GregussenDennis AateigenAslan Bentley
OI SvømmingSK Team Sør/KSAVestkantsvømmerne
Tid: 56,01Tid: 56,46Tid: 57,08
Øvelse 41. 100m fri, damerMalene RypestølSynne Hovden EidheimJulie Borsheim Endregaard
Varodd SKBergens SLKMadla SK
Tid: 56,41Tid: 56,56Tid: 57,82
Øvelse 42. 50m fri, herrerNicholas LiaAslan BentleySimon Moe
BærumsvømmerneVestkantsvømmerneVestbyen Trondheim
Tid: 23,07Tid: 23,57Tid: 23,79
Øvelse 43. 100m bryst, damerEva KummenVilde SkaugEva Isabel Erbe
Lambertseter SKBærumsvømmerneSK Speed
Tid: 1.10,66Tid: 1.12,58Tid: 1.13,39
Øvelse 44. 100m individuell medley, herrerNicholas LiaHåvard VindvikAslan Bentley
BærumsvømmerneBodø SKVestkantsvømmerne
Tid: 57,48Tid: 58,78Tid: 58,93
Øvelse 45. 1500m fri, damer - Direkte finaleAstrid Julie HalvorsenMartine HallbergEline Vik
Skjetten SvømmingSandnes SLKSandnes SLK
Tid: 16.49,56Tid: 17.01,02Tid: 17.21,88
Øvelse 46. 4*100m lag medley, herrer - UMLambertseter SK G1 jr.OI Svømming G1 jr.SK Team Sør G1 jr.
Lambertseter SKOI SvømmingSK Team Sør
Tid: 3.54,23Tid: 3.55,49Tid: 3.57,18