Resultater fra NM Junior-UM 2017
Medaljeoversikt:


Øvelse Gull Sølv Bronse
Øvelse 1. 4*50m lag medley, damer - JuniorBærumsv J1 jr.Lambertseter SK J1 jr.OI Svømming J1 jr.
BærumsvømmerneLambertseter SKOI Svømming
Tid: 1.52,35Tid: 1.54,91Tid: 1.57,69
Øvelse 2. 800m fri, herrer - Direkte finalePatrick TothSondre Saltnes UrdalJon Jøntvedt
Lambertseter SKBS/DelfanaBryne SK
Tid: 8.08,20Tid: 8.10,64Tid: 8.12,32
Øvelse 3. 400m fri, damer - FinaleMarte LøvbergMalene RypestølCamilla Rimmereide
Lambertseter SKVarodd SKUllensakersv
Tid: 4.13,69Tid: 4.16,15Tid: 4.18,29
Øvelse 4. 50m bryst, herrer - FinaleAlexander Kopland Borsheim1. plass: Nicholas LiaBengt Vang
Glitre SK/MSKBærumsvømmerneOI Svømming
Tid: 28,36Tid: 28,36Tid: 28,45
Øvelse 5. 50m rygg, damer - FinaleIngeborg Vassbakk LøyningHedda ØritslandMalene Rypestøl
BærumsvømmerneBærumsvømmerneVarodd SK
Tid: 28,07Tid: 28,33Tid: 28,36
Øvelse 6. 200m individuell medley, herrer - FinalePatrick TothMats Andersen2. plass: Simen Vik
Lambertseter SKLambertseter SKSandnes SLK
Tid: 2.03,82Tid: 2.05,63Tid: 2.05,63
Øvelse 7. 100m butterfly, damer - FinaleHedda ØritslandJenny HaldenIngeborg Vassbakk Løyning
BærumsvømmerneGlitre SK/BKBærumsvømmerne
Tid: 1.00,24Tid: 1.00,53Tid: 1.00,65
Øvelse 8. 200m rygg, herrer - FinaleTomoe Zenimoto HvasDennis AateigenAndré Gregussen
BærumsvømmerneSK Team Sør/KSAOI Svømming
Tid: 1.55,39Tid: 2.00,09Tid: 2.00,72
Øvelse 9. 200m bryst, damer - FinaleSilje MikkelborgEva KummenHelene Baxter
Skjetten SvømmingLambertseter SKStavanger SC
Tid: 2.28,01Tid: 2.31,23Tid: 2.34,19
Øvelse 10. 50m butterfly, herrer - FinaleTomoe Zenimoto HvasTruls WigdelNicholas Lia
BærumsvømmerneMadla SKBærumsvømmerne
Tid: 23,88Tid: 24,76Tid: 24,90
Øvelse 11. 4*200m fri, damer - JuniorLambertseter SK J1 jr.Bærumsv J1 jr.Karmøy SK J1 jr.
Lambertseter SKBærumsvømmerneKarmøy SK
Tid: 8.20,80Tid: 8.23,74Tid: 8.30,15
Øvelse 12. 4*100m fri, herrer - JuniorSK Team Sør G1 jr.Bergensv. G1 jr.OI Svømming G1 jr.
SK Team SørBergensvømmerneOI Svømming
Tid: 3.27,80Tid: 3.27,99Tid: 3.28,89
Øvelse 13. 4*50m lag medley, herrer - JuniorBergensv. G1 jr.Bærumsv G1 jr.SK Team Sør G1 jr.
BergensvømmerneBærumsvømmerneSK Team Sør
Tid: 1.42,86Tid: 1.43,00Tid: 1.44,48
Øvelse 14. 800m fri, damer - Direkte finaleMaria StorsteinMartine HallbergSilje Mari Bjørlykke
Karmøy SKSandnes SLKAalesund SLK
Tid: 8.54,69Tid: 8.55,16Tid: 9.05,41
Øvelse 15. 400m fri, herrer - FinaleTomoe Zenimoto HvasSondre Saltnes UrdalMattis Grindalen Svendsen
BærumsvømmerneBS/DelfanaKongstensvømmerne
Tid: 3.50,12Tid: 3.54,21Tid: 3.54,36
Øvelse 16. 50m bryst, damer - FinaleSilje MikkelborgHenriette Kronstad HellandKristine Bjellvåg Braathen
Skjetten SvømmingBergens SCBærumsvømmerne
Tid: 31,66Tid: 31,99Tid: 32,14
Øvelse 17. 50m rygg, herrer - FinaleMartin Ross HemminghythAslan BentleyKristian Nygård Solvik
OI SvømmingVestkantsvømmerneMadla SK
Tid: 25,39Tid: 26,21Tid: 26,27
Øvelse 18. 200m individuell medley, damer - FinaleMalene RypestølMarte LøvbergTone Hartmark Nilsen
Varodd SKLambertseter SKSK Team Sør/MSK
Tid: 2.13,81Tid: 2.13,93Tid: 2.20,11
Øvelse 19. 100m butterfly, herrer - FinaleTomoe Zenimoto HvasNicholas LiaDag Johan Fjelde
BærumsvømmerneBærumsvømmerneSki SK
Tid: 52,47Tid: 55,11Tid: 56,08
Øvelse 20. 200m rygg, damer - FinaleIngeborg Vassbakk LøyningAstrid Julie HalvorsenCecilie Klingenberg
BærumsvømmerneSkjetten SvømmingOI Svømming
Tid: 2.09,88Tid: 2.16,05Tid: 2.16,70
Øvelse 21. 200m bryst, herrer - FinaleAndre Klippenberg GrindheimAlexander Kopland BorsheimNikolai Sørebø
Hamar ILGlitre SK/MSKBS/Åstveit
Tid: 2.14,14Tid: 2.14,37Tid: 2.14,74
Øvelse 22. 50m butterfly, damer - FinaleHedda ØritslandIngeborg Vassbakk LøyningJenny Halden
BærumsvømmerneBærumsvømmerneGlitre SK/BK
Tid: 26,57Tid: 27,04Tid: 27,36
Øvelse 23. 4*200m fri, herrer - JuniorMadla SK G1 jr.Bergensv. G1 jr.Lambertseter SK G1 jr.
Madla SKBergensvømmerneLambertseter SK
Tid: 7.33,53Tid: 7.35,75Tid: 7.37,42
Øvelse 24. 4*100m fri, damer - JuniorBærumsv J1 jr.Glitre SK J1 jr.Lambertseter SK J1 jr.
BærumsvømmerneGlitre SKLambertseter SK
Tid: 3.45,61Tid: 3.48,02Tid: 3.50,81
Øvelse 25. 400m individuell medley, damer - Direkte finaleMarte LøvbergAstrid Julie HalvorsenEline Vik
Lambertseter SKSkjetten SvømmingSandnes SLK
Tid: 4.44,88Tid: 4.51,96Tid: 4.54,80
Øvelse 26. 4*50m fri, herrer - JuniorOI Svømming G1 jr.Bergensv. G1 jr.SK Team Sør G1 jr.
OI SvømmingBergensvømmerneSK Team Sør
Tid: 1.33,41Tid: 1.34,47Tid: 1.34,61
Øvelse 27. 200m fri, damer - FinaleMarte LøvbergMalene RypestølCamilla Rimmereide
Lambertseter SKVarodd SKUllensakersv
Tid: 1.59,68Tid: 2.01,25Tid: 2.03,21
Øvelse 28. 200m butterfly, herrer - FinaleJens Petter TurøyPatrick TothSindre Pleym Olsen
Madla SKLambertseter SKBS/Delfana
Tid: 2.01,47Tid: 2.02,76Tid: 2.02,89
Øvelse 29. 100m rygg, damer - FinaleIngeborg Vassbakk LøyningTone Hartmark NilsenTuva Tronstad
BærumsvømmerneSK Team Sør/MSKLambertseter SK
Tid: 59,50Tid: 1.02,84Tid: 1.03,22
Øvelse 30. 100m fri, herrer - FinaleTruls WigdelMartin Ross HemminghythHakeem Teland
Madla SKOI SvømmingSK Team Sør/KSA
Tid: 49,64Tid: 51,01Tid: 51,25
Øvelse 31. 50m fri, damer - FinaleKristine Bjellvåg BraathenKaia Celine HyllandHedda Øritsland
BærumsvømmerneGlitre SK/DSKBærumsvømmerne
Tid: 25,51Tid: 25,53Tid: 25,80
Øvelse 32. 100m bryst, herrer - FinaleTomoe Zenimoto HvasAndre Klippenberg GrindheimAlexander Kopland Borsheim
BærumsvømmerneHamar ILGlitre SK/MSK
Tid: 1.00,06Tid: 1.01,13Tid: 1.01,41
Øvelse 33. 100m individuell medley, damer - FinaleHedda ØritslandMalene RypestølIngeborg Vassbakk Løyning
BærumsvømmerneVarodd SKBærumsvømmerne
Tid: 1.02,36Tid: 1.02,70Tid: 1.02,71
Øvelse 34. 1500m fri, herrer - Direkte finaleSondre Saltnes UrdalJon JøntvedtDennis Aateigen
BS/DelfanaBryne SKSK Team Sør/KSA
Tid: 15.33,04Tid: 15.35,33Tid: 15.40,24
Øvelse 35. 4*100m lag medley, damer - JuniorBærumsv J1 jr.Lambertseter SK J1 jr.Skjetten Svømming J1 jr.
BærumsvømmerneLambertseter SKSkjetten Svømming
Tid: 4.07,60Tid: 4.09,97Tid: 4.16,80
Øvelse 36. 400m individuell medley, herrer - Direkte finalePatrick TothDennis AateigenSimen Vik
Lambertseter SKSK Team Sør/KSASandnes SLK
Tid: 4.23,32Tid: 4.26,26Tid: 4.27,65
Øvelse 37. 4*50m fri, damer - JuniorBærumsv J1 jr.Glitre SK J1 jr.OI Svømming J1 jr.
BærumsvømmerneGlitre SKOI Svømming
Tid: 1.43,53Tid: 1.44,05Tid: 1.45,34
Øvelse 38. 200m fri, herrer - FinaleTomoe Zenimoto HvasTruls WigdelMattis Grindalen Svendsen
BærumsvømmerneMadla SKKongstensvømmerne
Tid: 1.47,22Tid: 1.47,38Tid: 1.51,23
Øvelse 39. 200m butterfly, damer - FinaleOline Koolen BjerketvedtAugusta Lenéa RemøyCamilla Rimmereide
Sarpsborg ILLambertseter SKUllensakersv
Tid: 2.16,17Tid: 2.18,99Tid: 2.19,32
Øvelse 40. 100m rygg, herrer - FinaleMartin Ross HemminghythDavid EndalDennis Aateigen
OI SvømmingSki SKSK Team Sør/KSA
Tid: 54,98Tid: 56,55Tid: 56,85
Øvelse 41. 100m fri, damer - FinaleHedda ØritslandMarte LøvbergJenny Halden
BærumsvømmerneLambertseter SKGlitre SK/BK
Tid: 55,16Tid: 55,45Tid: 56,73
Øvelse 42. 50m fri, herrer - FinaleTomoe Zenimoto HvasNicholas LiaMartin Ross Hemminghyth
BærumsvømmerneBærumsvømmerneOI Svømming
Tid: 23,17Tid: 23,27Tid: 23,57
Øvelse 43. 100m bryst, damer - FinaleSilje MikkelborgEva KummenHenriette Kronstad Helland
Skjetten SvømmingLambertseter SKBergens SC
Tid: 1.07,94Tid: 1.09,84Tid: 1.10,12
Øvelse 44. 100m individuell medley, herrer - FinaleMartin Skar TalbergBengt VangAlexander Kopland Borsheim
Sandnes SLKOI SvømmingGlitre SK/MSK
Tid: 57,66Tid: 57,86Tid: 58,04
Øvelse 45. 1500m fri, damer - Direkte finaleAstrid Julie HalvorsenMartine HallbergMaria Storstein
Skjetten SvømmingSandnes SLKKarmøy SK
Tid: 16.49,56Tid: 17.01,02Tid: 17.11,87
Øvelse 46. 4*100m lag medley, herrer - JuniorOI Svømming G1 jr.Madla SK G1 jr.Ski SK G1 jr.
OI SvømmingMadla SKSki SK
Tid: 3.46,17Tid: 3.48,25Tid: 3.50,91